Srovnávač hostingů logo
Srovnávač hostingů logo

Srovnání nejlepších virtuálních serverů VPS 2023

Seznam nejznámějších a nejpoužívanějších virtuálních privátních serverů VPS, díky kterému můžete srovnávat dle základních parametrů a uživatelských recenzí. Vyberte si tu nejlepší a zároveň nejlevnější VPS. V nabídce jsou české, slovenské i zahraniční VPS včetně případných slevových kupónů.

Seřadit podle
Vašemu filtrování neodpovídají žádné hostingy.

Nejčastější dotazy

Vybrat správný VPS server může být pro nového uživatele poměrně složité. Při výběru VPS je důležité zvážit své požadavky na server, včetně RAM, procesoru a diskového prostoru. U diskového prostoru se zajímejte o to, jestli je disk typu HDD (nejpomalejší), SSD (středně rychlý) nebo nejlépe typu NVMe. Dále je potřeba zvážit cenovou hladinu, technickou podporu a lokalitu serveru. Pokud nejste zkušený správce serveru, je pro vás důležité, aby poskytovatel nabízel levnou technickou podporu s možností rychlého řešení případných problémů. Místo, kde bude váš server umístěn, také může hrát roli v rozhodování o výběru VPS, zejména pokud máte návštěvníky z konkrétní geografické oblasti. Níže uvádíme vhodné konfigurace pro konkrétní případy:

Provoz webové prezentace nebo blogu: Pro tento typ webu může stačit VPS s 1-2 GB RAM, 1-2 vCPU a minimálně 20 GB místa na disku.

Provoz e-shopu: Provoz e-shopu vyžaduje více zdrojů než běžný blog nebo prezentace. Doporučujeme VPS s minimálně 4 GB RAM, 2-4 vCPU a minimálně 40 GB místa na disku.

Provoz aplikace s velkým množstvím dat: Pokud potřebujete provozovat aplikaci, která vyžaduje velké množství dat, budete potřebovat VPS s více RAM a výkonným procesorem. Doporučujeme minimálně 8 GB RAM, 4-6 vCPU a minimálně 80 GB místa na disku.

Minecraft server pro 50 hráčů - 8 GB RAM a více, 4 vCPU a více a 60 GB+ místa na disku

web hosting - server - cloud